ANEX ACBP5-150L Color Bit, Ball Point, Single Headed, 5.9 inches (150 mm), Storage Included, Set of 5, 0.1 inches (3/4/5/6/8 mm)
★★★★☆ 4.0 34 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by thekaraokecompany.co.uk
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
● Easy to distinguish tip sizes by color Ball point bit, which can be rotated by tilting. The tip is unpainted on both ends with excellent precision that does not affect anvil. Set Quantity: 5 Shape: Single head Set Includes: Ball point (0.1, 0.2, 0.2, 0.2, 0.3 inch (3, 4, 5, 6, 8 Total length: 5.9 inches (150 mm) Groove position: 0.5 inches (13 mm) Shaft diameter: 0.25 inch (6.35 mm) hexagonal shaft Bit storage bag included. Magnet: Yes. Packaging: exclusive storage bag
  • Specifications: Magnetic
Set Name ANEX ACBP5-150L Color Bit Set
Brand Name Anex
Unit Count 5.0 Count
Item Length 5.9 Inches
Drive System External Hex
Finish Types Painted
Manufacturer アネックスツール(Anex)
Model Number ACBP5-150L
Material Type Metal
Item Type Name bit
Number of Pieces 5
Bit Compatibilities Opposite sides: 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm
Included Components No
Drive Bit Shank Style Hexagon
Manufacturer Part Number ACBP5-150L
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4 out of 5
★★★★☆
34 ratings | 14 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
75% (26)
4 stars
8% (3)
3 stars
4% (1)
2 stars
2% (1)
1 star
11% (4)